• Chcete dostávať informácie?

  • Ak si želáte, aby sme Vás informovali o našich novinkách a pripravovaných akciách, pošlite nám, prosím, Vašu e-mailovú adresu.

Hrad Ľubovňa opäť ožil rozprávkou a pesničkami

Hrad Ľubovňa po roku opäť ožil rozprávkou a pesničkami. Autor scenára a režisér bol už tradične spisovateľ Peter Karpinský (napísal knihy pre deti: Ako sme s Ťukťukom ťukťukovali, Rozprávky z múzea záhad a tajomstiev, Sedem dní v pivnici, Kde asi rozprávka býva). Aj pod piesne sa podpísala overená autorská dvojica. Texty napísala Eva Kollárová, hudbu skomponoval Ján Sivuľka. V divadle sa predstavilo viac ako tridsať hercov (najviac v doterajšej histórii). Sú to najmä terajší a bývalí žiaci ZUŠ Jána Melkoviča v Starej Ľubovni a ich priatelia.
Príbeh Nebojsa je o mátohách, strigách, ohnivom psovi a ďalších strašidelnostiach. Všetci sa ich báli, všetkým drkotali zuby, len Nebojsa sa ničoho nebál. Preto sa vybral do sveta, aby zistil, čo je to strach. Navštívil čertmi obývaný starý mlyn, ba rozhodol sa, že požiada o ruku princeznú, ktorá všetkých svojich pytačov nechala zmárniť… Ako rozprávka skončila? Ako inak - rozprávkovo, teda šťastne.
Rozprávku Nebojsa sme si na hrade v Starej Ľubovni pozreli. Herci boli skvelí, atmosféra bola skvelá... Ďakujeme.