• Chcete dostávať informácie?

  • Ak si želáte, aby sme Vás informovali o našich novinkách a pripravovaných akciách, pošlite nám, prosím, Vašu e-mailovú adresu.

Ocenienie Certificate of Honour 2016

Na novom Zélande udeľovala sekcia IBBY ocenenia naj knihám z celej Európy, Slovensko dostalo hneď dve ceny a obe putovali do vydavateľstva Perfekt.

Jedna patrí autorovi a tohtoročnému jubilantovi ako symbolický darček k okrúhlinám. Ľubomír Feldek napísal knihu Šalamún a spojil v nej Pieseň piesní s láskavými rituálmi Slovenska. Pripravil tak krásny text pre mladých čitateľov, knihu ilustroval Peter Uchnár.

Druhú cenu získala prekladateľka Alica Kulihová, ktorá pre Slovensko objavila, preložila a detskému čitateľovi predstavila chorvátskeho autora Zvonimíra Baloga. Promovania tejto knihy sa zúčastnil v čase Bienále ilustrácií v roku 2013 aj autor Zvonimír Balog a zároveň aj ilustrátor. V tom čase bol najstarším účastníkom BIBu. Knihu Často si vymýšľam... že ma bolí škola, aby som nemusel ísť do žalúdka nazval Dado Nagy knihou roka pre deti. Cena z IBBy len potvrdila, známy fakt, že má pre literatúru ten správny nos a cit. Práve v týchto dňoch prekladateľka Alica Kulihová preložila výber z ďalších vtipných krátkych textov a v Perfekte vyšla kniha Jednonohý pes a krátkozraké kurie oká. Možno ju deti objavia pod vianočným stromčekom. Škoda len, že prekladateľské kvality A. Kulihovej nedostávajú doma rovnaké ocenenia, ale doma nie je každý prorokom.

Samozrejme, že diplom získalo aj vydavateľstvo Perfekt a sme hrdí, že pre našich čitateľov pripravujeme kvalitné knihy.