• Chcete dostávať informácie?

  • Ak si želáte, aby sme Vás informovali o našich novinkách a pripravovaných akciách, pošlite nám, prosím, Vašu e-mailovú adresu.

Tajuplná krajina Rozprávkovo 2015

Perfekt bol súčasťou 3. ročníka podujatia Tajuplná krajina Rozprávkovo

Základná škola na Žitavskej ulici v Bratislave zorganizovala v Marci – MESIACI KNÍH celoškolský projekt Tajuplná krajina Rozprávkovo.

Opäť za skvelej spolupráce s vydavateľstvom PERFEKT medzi nás zavítali spisovateľ Tomáš Janovic, režisér obľúbenej Bambuľky Juraj Lihosit aj s hlavnou predstaviteľkou Monikou Haasovou, prekladateľ z Prešovskej univerzity Ján Jambor, spisovateľka Ivana Auxtová, poetka Maja Kadlečíková, spisovateľ Štefan Nižňanský a ilustrátor Miro Regitko.

Žiaci mali pre svojich hostí pripravené rôzne otázky a pripravili si pre nich tiež čítanie príbehov a básní z ich kníh. Besedy boli pre žiakov veľmi zaujímavé. Po nich nasledovala autogramiáda hostí spojená s prezentáciou kníh vydavateľstva Perfekt.

Asi každý uzná, že knihy umožňujú vzdelávanie, zábavu, rozvíjanie slovnej zásoby i fantázie. Projektom sme podnietili záujem žiakov o čítanie, ich stimuláciu k tvorivosti, k prezentácii vlastného názoru a opäť sme sa zaujímavou formou „učili pre život“.

Ďakujeme všetkým zúčastneným hosťom, že medzi nás zavítali a pani učiteľkám a žiakom II. stupňa sa skvelú prípravu celoškolského projektu.Mgr. Renáta Matúšková

ZŠ, Žitavská 1