• Chcete dostávať informácie?

  • Ak si želáte, aby sme Vás informovali o našich novinkách a pripravovaných akciách, pošlite nám, prosím, Vašu e-mailovú adresu.

Knižné hody

Dňa 29. augusta sa Bratislava preniesla do rozprávky - festival Knižné hody, ktorého súčasťou bol aj PERFEKT, bol určený malým i veľkým čitateľom. Knižné hody podporovali oslavy 50. výročia svetovej súťaže Bienále ilustrácií Bratislava.
Vydavateľstvo Perfekt je dlhoročný organizátor Detskej poroty na Bienále ilustrácii Bratislava a rovnako je organizátor Literárnej poviedkovej súťaže. Jej výsledkom je pôvabná kniha ilustrovaná výtvarníkmi, ktorí vystavujú na BIB.
Timotea Vráblová, prezidentka Slovenskej sekcie Medzinárodnej únie pre detskú knihu IBBY, vyspovedala Zuzanu Katrušinovú, redaktorku nášho vydavateľstva, Petra Tvrdoňa, riaditeľa Bibiany a Vanesku Rusňákovú, autorku ceny pre víťaza Detskej poroty, ktorej bola predsedníčkou.

Súčasťou Knižných hodov boli medzinárodné konferencie o význame čítania určené pre širokú verejnosť, tie organizoval Medzinárodný IBBY INŠTITÚT BRATISLAVA v spolupráci s Ústavom slovenskej literatúry SAV.