• Chcete dostávať informácie?

  • Ak si želáte, aby sme Vás informovali o našich novinkách a pripravovaných akciách, pošlite nám, prosím, Vašu e-mailovú adresu.

Moje írske srdce

Práve som schádzala po schodoch a čítala jeho správu, keď ma odrazu zozadu objal! ON! Na tvári ten príznačný chlapčenský úsmev. Vzal ma za ruku a išli sme spolu...! Na prekvapených tvárach jeho kolegov som videla, že nebýva zvykom, že príde s niekým takto ako so mnou. Predstavil ma a podišli sme trocha bokom. Pozrel sa na mňa a pobavene sa spýtal: Tak čo také si nakúpila, že sa ti do batožiny nezmestí moje umenie?

 

 

27.11.

Alica: To bol môj najkrajší večer za posledné obdobie. Páči sa mi u Teba a chcela by som si

skontrolovať moje akvarely.

Brendan: Vhodné miesto je: č. 171, Queen Street....

Alica: Taxíkom by som tam mohla byť o 20 minút.

Brendan: Ešte som neodišiel z pubu.

Alica: A kedy odídeš?

Brendan: Už idem. Potreboval som doriešiť stále angažmán v hoteli Arlington, ich manažér sa dnes na nás prišiel pozrieť.

Brendan: Ešte stále som neodišiel, ježiš, čo to robím?

Alica: Prosím... som tu a mrznem pred tvojím domom.

Brendan: Odchádzam až teraz, budem tam o 10 min. Prepáč, neúspešne som sa pokúšal chytiť taxík, idem peši, potrvá mi to chvíľu...

 

Po príchode do domu som pod dojmom chladnej novembrovej noci mala pocit, že vnútri je len o pár stupňov viac ako vonku a zmohla som sa len na jednu otázku: Prečo je tu tak zima? Nechápavo na mňa pozrel a odpovedal, akoby to bola najsamozrejmejšia vec na svete: Pretože si v Írsku.

Kocúr nereagoval, asi bol polozamrznutý.