Hľadanie pravdy

V 50 statiach sa autor knihy vyrovnáva so súdobými snahami opäť prepisovať našu národnú minulosť, či skresľovať dejiny Slovenska a Slovákov. Kriticky reaguje na spoločenský vývoj, podriaďovanie sa a prispôsobovanie vládnucim politickým garnitúram a elitám. 

Hľadanie pravdy

Pokusy pre mladých výskumníkov

Prečo je obloha modrá? Ako sa vyrába domáca zmrzlina? Na akom princípe funguje hasiaci prístroj? Čo spôsobuje kyslé dažde? Ako vzniká dúha? Prečo sa smrad šíri tak rýchlo? Pomocou 70 jednoduchých pokusov si vysvetlíme chemické a fyzikálne javy okolo nás. 

Pokusy pre mladých výskumníkov

Objavené v zápisníkoch

Nepublikované novinárske zápisky a zážitky, ktoré autor objavil v zápisníkoch nových i tých, čo majú už päťdesiat rokov, ponúkajú čitateľovi zaujímavý exkurz do sveta iných kultúr a stretnutí s politikmi či kráľmi. 

Objavené v zápisníkoch

Perfektné prázdninové čítanie

Platí do 31. 8. 2019.

Perfektné prázdninové čítanie
(0)

Mirnix Dirnix

Anotácia

V knihe sú všetky víťazné poviedky pre deti a násťročných, ktoré napísali najlepší slovenskí spisovatelia počas 15 rokov trvania súťaže. Poviedky hodnotili a vyberali deti zo základných škôl z celého Slovenska, ktoré s nimi pracovali na hodinách literatúry. Je to ponor do detskej duše, zobrazujúci svet plný fantázie, humoru, túžby po šťastí, ale i problémov, ktoré trápia mladých ľudí súčasnosti. Príbehy, ktoré nájdete v tejto knižke, sa neodohrávajú niekde ďaleko, možno len o ulicu ďalej a možno priamo u vás doma.

Kúpiť knihu

Pripravujeme

Nie je skladom

Recenzie čitateľov

(0)

Nenechajte si ujsť

0

Nákupný košík