Výzva pre školy

28.05.2021, Novinky, Zaujímavosti
Milé pani učiteľky a páni učitelia základných škôl. Ak by ste si chceli spestriť hodiny slovenčiny a máte chuť sa podieľať na tvorbe našej ďalšej poviedkovej knižky a vybrať tú najlepšiu poviedku a báseň určenú pre deti, teraz je tu tá správna chvíľa.
Čo bude vašou úlohou?
Poviedky putujú do 5 vybraných základných škôl na celom Slovensku. Kolektív detí starších ako tretiaci, prečíta spolu s pedagógom poviedky, udelí im miesta od 1 (najlepšia poviedka) do 10 a báseň od 1 (najlepšia báseň) po 15. Po vyhodnotení poradia všetkých hlasov získa jedna poviedka a báseň hlavnú cenu – Cenu dieťaťa 2021.
Každý čitateľ môže napísať svoj názor na poviedku/báseň (2-3 vety), ktorá ho najviac oslovila. U pedagógov oceníme, ak popíšu prístup detí, prípadne názor na celú súťaž. Vybrané vyjadrenia detí (aj pedagógov) budú uverejnené v knihe, ktorá bude niesť názov víťaznej poviedky.
Ak by ste sa chceli zapojiť a spolu s nami vytvoriť ďalšiu obľúbenú poviedkovú knihu, napíšte nám na e-mailovú adresu acighardova@perfekt.sk.
Výzva pre školy
Páčil sa Vám tento článok?
Zdieľajte ho na sociálnych sieťach
Nechcete minúť žiadnu dôležitú správu? Prihláste sa k odberu noviniek

Mohlo by Vás tiež zaujímať

Online podujatie v Banskej Bystrici

Online podujatie v Banskej Bystrici

V Banskej Bystrici sa chystá jedno veľmi zaujímavé podujatie, ktoré si určite nenechajte ujsť. Pripojiť sa môže naozaj ktokoľvek, a dozvedieť sa tak kopec zaujímavých informácií o ...
23.04.2021
Kníhkupectvo Vojtecha Zamarovského je zatvorené

Kníhkupectvo Vojtecha Zamarovského je zatvorené

Milí naši čitatelia, s ľútosťou Vám oznamujeme, že naše Kníhkupectvo Vojtecha Zamarovského dňa 28. 2. 2021 ukončilo svoju činnosť. Toto miesto bolo pre nás zvlášť výnimočné, ...
04.03.2021 Novinky
0

Nákupný košík