Námorná vojna

Vieme, čo sa odohrávalo na moriach a oceánoch nekonečných 2 130 dní počas trvania druhej svetovej vojny. Ponoríme sa do bojov v mrazivých arktických vodách, v nevľúdnom rozbúrenom Atlantiku aj v nekonečných priestoroch Pacifiku.

Námorná vojna

Akcia na mesiac november

Ponúkame Vám výnimočnú akciu na celý mesiac november

Akcia na mesiac november
(0)

Bohovia a králi starého Egypta

Vojtech Zamarovský

Anotácia

Kniha Bohovia a králi starého Egypta vznikla na podnet čitateľov, ktorí mali záujem o „slovník na čítanie“, kde by sa dalo rýchlo a spoľahlivo nájsť „kto bol kto“ v starom Egypte, kedy tam vládol ten či onen panovník a čím sa zapísal do dejín, akú mal funkciu ten či onen boh, koho predstavuje tá či oná postava na daktorom z nespočetných reliéfov alebo na bezchybne zachovanej žiarivej maľbe, kedy bola objavená tá či oná pamiatka a v neposlednom rade aj to, ako sa má písať to či ono egyptské meno. Starý Egypt je pre nás na rozdiel od antického Grécka a Ríma už mŕtvy a jeho kultúru a  civilizáciu nepociťujeme ako súčasť živého dedičstva. Napriek tomu fascinuje ďalších a ďalších záujemcov veľkolepou a tajomnou krásou zachovalých historických pamiatok, monumentalitou svojich stavieb i zložitosťou osudov svojich bohov i panovníkov.

Toto prepracované vydanie prináša informácie o svete nereálnom, mytologickom, i reálnom, historickom, v období starovekého Egypta. Stačí si teda knihu vziať na pomoc a nájdete v nej všetko o  zašlom svete kedysi mocného a prekvitajúceho Egypta stojaceho na vrchole vtedajšej civilizácie.

ISBN: 978-80-8226-094-9

Kúpiť knihu

Novinka

Skladom

Vaša cena:
16,00€
Ušetríte:
15.34%
Bežná cena:
18,90€

Recenzie čitateľov

(0)
0

Nákupný košík